OnlineTrieda.sk - Vzdelávacie články

Ponúka možnosť vytvoriť vzdelavaciu webovú stránku pre Váš vyučovací predmet úplne zadarmo. Webovú stránku Vám vytvoríme, nastavíme a umiestnime na internet úplne zadarmo. Prevratnosť spočíva v tom, že obsah si vytvárate, aktualizujete sami.


Ako sa pripojiť na FTP?

#Napísane dňa 2011-05-19 21:27:48

V tomto článku Vám prinášame jednoduchý návod, ako využiť ftp server a ako sa naň pripojiť.

 

Prístup  na FTP môžeme využiť na zmenu zdrojového kódu stránky (nie obsahu!) našej vytvorenej webovej stránky, alebo na nahratie vlastného systému na server onlinetrieda.sk.


Je to webový priestor, kde môžeme nakopírovať súbory, ktoré budú verejne prístupne z url (webovej adresy napr.: vaspredmet.onlinetrieda.sk/index.php). Avšak na server onlinetrieda.sk je prísne zakázané kopírovať akékoľvek nelegálne programy a taktiež aj súbory ktoré nemajú nič spoločné s výučbou.


UPOZORNENIE:  Prihlásenie na ftp odporúčame len skúsenejším používateľom, keďže pri zmene zdrojového kódu stránky môžete poškodiť alebo znefunkčniť celú vašu vytvorenú webovú stránku. Preto odporúčame pred zmenou zdrojového kódu stránky vytvoriť si zálohu!
V prípade, že sa Vám podarí poškodiť alebo znefunkčniť vašu stránku a neviete ju obnoviť, neváhajte využiť našu technickú podporu, kde Vám bezplatné pomôžeme opraviť chybu, prípadne nahrať zálohu.

 

Prihlásenie sa na FTP server:

 

Pre pripojenie na FTP server existuje množstvo FTP klientov. Najznámejší je pravdepodobne Total Comander ktorý sa nachádza takmer na každom PC.  Pre stiahnutie kliknite sem.

Po spustení programu klikneme na zvýraznenú ikonku FTP:


 

 

Zobrazí sa nám okno v ktorom klikneme na Nové spojenie.

 

 

Po kliknutí na Nové spojenie sa nám zobrazí okno.

 


 

Vypíšeme:

- Relácia: Názov webového predmetu
- Názov hostiteľa: ftp.onlinetrieda.sk
- Používateľ: Nachádza sa v e-maily ktorý ste dostali po zaregistrovaní webového predmetu
- Heslo: Nachádza sa v e-maily, ktorý ste dostali po zaregistrovaní webového predmetu.

 

Po vypísaný vyššie uvedených políčok klikneme na OK a potom klikneme Pripojiť.

Po pripojený sa nám zobrazia v jednom oknu súbory nášho webového pedmetu a na druhej strane súbory daného disku v našom PC.


Teraz môžeme zmeniť zdrojový kód stránky, alebo nahrať nové súbory, odstrániť súbory, nahrať vlastný webový systém...Online Predmety

Technická podpora

LiveZilla Live Help

Podporte nás

Podporte nás

Hlavný partner

Inet.sk

Copyright © 2010-2011 Aurel Šprlák